4-6. veebruaril 2022 toimusid Ida-Virumaal 14. Eestimaa talimängud. Talimängude avatseremoonial Jõhvi muusikaväljakul nimetas Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder iga nelja aasta tagant toimuvaid talimänge Eesti kõige suuremateks talispordivõistlusteks, kus üle 2500 sportlase üle Eestimaa esindavad oma kodulinnasid ja valdasid. Seekordsetel talimängudel oli oma võistkonnaga esindatud 60 Eesti omavalitsust. Meie vald osales talimängudel kuuel spordialal. Korvpallimeeskond mängis eelturniiril. Laupäeval asusid esimesena võistlustulle meie valla sportlastest ujujad, kes võistlesid uues 10-rajaga Kohtla-Järve ujulas. Meie valda esindasid Maie Mölder, Gleb Jemelyanov, Rikhard Uustalu, Oleg Savinitš, täname ujujate treenerit Marina Karamkovat. Alutaguse Puhke-ja Spordikeskuse suusaradadel võistlesid meie vallast M 50 klassis Vahur Kungur ja M 60 klassis Vladimir Ait. Kahju, et COVID-19 mõjutas meie sportlaste osalemist, kokku jäi mõlemal spordialal kõrvale üheksa esialgselt registreeritud võistlejat ning male võistkond. Väga huvitav, edukas ja osavõtjaterohke oli juhtide võistlus Jõhvi spordihallis, kus 21 omavalitsuste juhti võistlesid teatevõistluses, täpsuslöökides sulgpalliga ja koroonas. Meie vallavanem Einar Vallbaum saavutas kolmanda koha ja volikogu esimees Riho Kutsar neljanda koha . Samal ajal Mäetaguse kirveviskehallis riputati esikoha medalid kaela meie valla kirveviske võistkonnale – Andres Lepik, Kalev Lepik, Maarika Lepik, Jaan Kaupmees. Pühapäeval toimus Kiviõli Seikluskeskuses mäel lumelaua võistlus, kus meie valda esindas väga edukalt Anu Aleste. Voka Spordihoones mängisid kaks päeva 25 võistkonda lauatennist. Põnevust jagus finaalkohtumises Viru-Nigula vald – Harku vald kuni viimaste punktideni. 14. Eestimaa talimängude võidukas võistkonnas riputati kuldmedalid kaela Tatjana Tšistjakovale, Aleksei Nikonorovile, Kert Räisile, Angela Laidinenile ja Artur Koptelkovile.
Täname kõiki, kes osalesid meie vallast talimängudel ning õnnitleme võitjaid!